Skip to main content
Aktualności

Pompy dla projektu Jaworzno 910 MW – aktualizacja 16.02.2017

By 1 lutego, 201725 marca, 2024No Comments

Z dużym zaszczytem i przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszej firmy. Jak również i przy poprzednich projektach Kozienice 1075 MW oraz Opole 2 x 900 MW, Sigma dostarczy główne pompy wody chłodzącej dla projektu JAWORZNO III 910 MW. W ramach projektu „Budowa bloku energetycznego 910 MW w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II” nasza firma została wybrana jako dostawca PWCH w przetargu prowadzonym przez firmę E003B7 Sp. z o.o., spółka zależna RAFAKO S.A. Zakres kontraktu obejmuje dostawę dwóch kompletnych agregatów pompowych, tj. pomp typu 2000-BQDV z płynna regulacją parametrów pracy za pomocą układu zmiany kąta łopatek wirnika, wolnoobrotowych silników elektrycznych 4,8 MW. W zakres dostawy wchodzą części zapasowe oraz nadzór na montażem i udział przy uruchomieniu dostarczanych urządzeń.

Inwestorem jest drugi największy producent energii elektrycznej w Polsce TAURON WYTWARZANIE S.A. Nowa Elektrownia II o mocy 910 MW powstaje na terenie Oddziału Elektrowni Jaworzno III, gdzie na „starych” blokach już od ponad 10 lat pracują również pompy diagonalne typoszeregu BQDV.

Aktualizacja – 16.02.2017

W listopadzie 2016r. zakończyliśmy Pierwszy Etap Montażu Głównych Pomp Wody Chłodzącej
(pomp typu 2000-BQDV z płynna regulacją parametrów pracy za pomocą układu zmiany kąta łopatek wirnika). W pracach razem z SIGMA Polska Sp. z o.o.  uczestniczyły firmy ERBUD INDUSTRY CENTRUM Sp. z o.o. oraz Chesterton International Polska sp. z o.o.

Prace zostały odebrane przez Zamawiającego z wynikiem pozytywnym.

Pierwszy Etap zawierał montaż pomp, w Drugim Etapie zostaną zamontowane silniki.

Zgodnie z ustaleniami z Zamawiającym – Drugi Etap montażu zostanie przeprowadzony w pierwszej połowie 2017 r.