Skip to main content

Energetyka

Produkcja pomp dla energetyki konwencjonalnej i jądrowej oraz elektrociepłowni jest podstawą produkcji SIGMA GROUP as.

W wyniku tego, badania, rozwój i zdolności produkcyjne w dużym stopniu skupiają się na zestawach pompowych dla tej branży.

Jednym z rezultatów tej ścisłej współpracy w rozwoju i produkcji jest szeroki zakres zaawansowanych i wysoce efektywnych pomp zasilających, wody chłodzącej, kondensatu i innych.

Wytrzymałe materiały i doskonała jakość wykonania sprawiają, że pompy Sigma działają niezawodnie w ekstremalnych warunkach wysokich ciśnień i temperatur.
Podczas projektowania i produkcji pomp dla energetyki szczególny nacisk jest wywierany na optymalizację kosztów, oraz zmniejszenie oddziaływania na środowisko.

Sukces pomp Sigma w elektrowniach jest potwierdzona przez setki instalacji w Czechach, Słowacji, Polsce, Egipcie, Indiach, Turcji, Chinach, Syrii, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Jugosławii, Bułgarii, Rosji, Ukrainie, Argentynie, Brazylii, Meksyku, Iranie, Pakistanie, Bangladeszu na Węgrzech i Kubie.

Wszystkie pompy dla energetyki przechodzą testy na Naszej stacji prób.

Zakres pomp dla energetyki obejmuje:

  • Pompy zasilające z dużym zakresem wydajności (Q) od 5 l / s do 950 l / s oraz wysokości podnoszenia (H) do 4000m służące do zasilania kotłów. Pompy zasilające serii KHX CND, CNE, CH, CHN, KNE, CU, CT, KHS tworzą główne węzły technologiczne każdej elektrowni,
  • Pompy kondensatu w układach poziomych i pionowych z przepływem (Q) od 1,5 l/s do 430 l/s i wysokością podnoszenia (H) do 620 m produkowane są w seriach NQD, NTD, CHE, CJE, CJT, CU, CNB , CJAV, CJNV, CJMV, CJDV i CJTV,
  • Pompy wody chłodzącej obejmujące parametry przepływu (Q) do 18 000 l / s są reprezentowane przez typy pomp QVD, KID, AQT, HVBW, BQOW, BQLV, BQAV, BQBV, BQDV, BQUW, BQTV, AQTV, AQCV, AQSV, CVEV i CVFV,
  • Pompy wody surowej to QVD, KID, CVN, CVE, CU, HVBW, BQOW, BQLV, BQAV, BQBV, BQDV, AQTV, CVEV i CVFV,
  • Pompy do wody przeciwpożarowej: QVD, KID, CVN, CVE, CU,
  • Pompy dla systemów dystrybucji ciepła: NQD, NTD, QHT, NEA, CHE, CJT, CNB, CHO i CU
  • Pompy A-COAV dla układów olejowych turbin.