Skip to main content

Przemysł chemiczny i petrochemiczny

Do zastosowań w przemyśle chemicznym i petrochemicznym SIGMA GROUP oferuje pompy z serii  NEA, NET, NED, NQD, QEH, HET, CGM, CES, CU, CND, CDB i HCBV. Pompy przeznaczone do pompowania szerokiej gamy produktów naftowych, tworzą ważne ogniwo w rafineriach i zakładach przetwórstwa ropy naftowej. Pompy Sigma są stosowane do pompowania lekkich i ciężkich węglowodorów (nafta, benzyna, oleje, gazy płynne, itp.), jak również w zakładach chemicznych do pompowania chemikaliów (kwasy, ługi, itp.).

Warunki pracy przy pompowaniu agresywnych cieczy są bardzo wymagające dla konstrukcji i materiałów pomp, zwłaszcza w zakresie zapobiegania korozji i agresywnie działających czynników chemicznych.

Konstrukcje pomp dla przemysłu petrochemicznego uwzględniają wymagania wysokich ciśnień i temperatur i spełnia surowe wymagania normy API 610 edycja 11.

Pompy Sigma można znaleźć we wszystkich zakładach petrochemicznych w Czechach i na Słowacji, jak także w wielu zakładach na całym świecie, na przykład rafinerie w Syrii, Iraku i Egipcie, a także w zakładach chemicznych i rafineriach w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, Polsce, Kazachstanie, Azerbejdżanie, itp.